Зошто е Неера добра за мене?
 
Бидејќи Нера е комплетно природна програма за детоксикација којa на брз и ефикасен начин ве ослободува не само од токсините туку и од вишокот на килограми, ве полни со животна енергија и ја враќа хармонијата во вашиот систем. Нера e eдна од најсигурните диети познати денес - научно докажана во период од 70 години и испробана кај повеќе од 3.000.000 луѓе.
 
 
 
 
 
Што е Мадал Бал цирупот?
 
Тоа е основната и незаменлива состојка од која се прави Нера напитокот со којшто се заменуваат сите оброци во текот на денот. Содржи исклучиво природни состојки од проверено органско потекло. Никакви адитиви, конзерванси, бои, ароми, засладувачи, емулгатори и други вештачки добиени хемиски супстанции, ниту пак потенцијално штетни билни продукти не се присутни во него.
 
 
 
 
 
Кој ја користи Нера
 
По изгубените 9 кг за 10 дена познатата пејачка Бионси Ноулс стана заштитно лице на производот. Актерот Том Хeнкс тоа го направи за потребите на филмот Cast Away. Карл Луис, деветтократниот олимписки шампион и Ашрита Фурман, човекот со најголем број гинисови рекорди, редовно ја користат Нера. Неофицијално Мик Џегер и Мадона својата виткост ја должат токму на оваа диета.
 
 
 
             
 
 
 
Зошто е Неера добра за мене?
 
Мадал Бал сируп
Мадал Бал сирупот и брошурата за Нера се присутни во Биона, во други продавници за здрава храна, како и во аптеките на Зегин, Виола и Нарис.

За подетални информации во врска со Нера програмата јавете се на телефоните 02 / 3132-371 и 02 / 3166-309 или пишете ни on-line и поставете прашање до нашиот доктор.

Исто така овај производ може бесплатно да биде испорачан до вашиот дом. Се што треба да направите е да го нарачате на горенаведените телефони или едноставно да ја пополните нашата on-line нарачка.
 
 
 
 
 
Која е мојата идеална тежина?
 
По најновите стандарди пропишани од Светската Здравствена Организација - дебелината се утврдува со правење на две мерења и доколку макар и едно од нив е над нормалата тогаш може да се каже дека имате вишок на килограми. Откријте веднаш кој е вашиот Body Mass Index...
 
 
 
 
 
             
 
 
 
Антистрес ефект
 
Студијата објавена во престижното научно списание Nature Neuroscience го разоткри директниот анти-депресивен и анти-стрес ефект на хормонот грелин (ghrelin) чиишто нивоа и за 4 пати се зголемуваат за време на пост каков што е нера-детокс програмата.
 
 
 
 
 
 
 
Пештерска диета
 
Археолошките истражувања покажуваат дека пештерските луѓе совршено добро ја контролирале својата тежина и скоро никогаш не се пронајдени фосилни остатоци коишто припаѓале на дебела личност. Дали сето ова се должи само на недостатокот на храна или има нешто повеќе...
 
 
 
  Пештерска диета
 
 
 
             
 
 
 
Франкенштајн масти
 
Кои се тие масти, зошто се штетни, како може да ги препознаеме, како може да ги отстраниме од нашето тело, дали ги има во некои производи што секојдневно ги користиме како маргаринот, чипсот, брзата храна, рафинираното масло за јадење, растителниот кашкавал, колачи, тортички...
 
 
 
 
 
  Франкенштајн масти
 
 
 
 
 
Нера - Листа на токсични емулгатори
 
E102 E104 E110 Е120 E122 E123
Е124 E127 E128 E131 E132 E133
E142 E127 E151 E153 E154 E171
E173 E210 E211 E213 E214 E215
E216 E217 E220 Е221 Е224 E223
Е230 Е231 E232 Е233 E239 E249
E250 Е251 E284 E285 E308 E310
E311 E312 E320 E321 E330 Е338
Е339 Е340 Е341 E407    
 
 
 
 
             
 
 
 
Следете го губењето на токсичните килограми
 
Следете го губењето на токсичните килограми
Со оваа еднoставна апликација многу лесно ќе го следите вашиот напредок во борбата со маснотиите. Сето тоа може да го поставите на Facebook, My space, различни интернет страници, блогови и форуми за дискусии...
 
 
 
             
 
 
 
Франкенштајн масти
 
Ексклузивнa понуда!!! Нарачајте го преку интернет Мадал Бал сирупот од 500 мл по цена од 1397,00 денари со бесплатна испорака до Вашиот дом!!!
 
Колку сирупи? (број):
 
     
Име:
 
     
Презиме:
 
     
Адреса за испорака:
 
     
Град / место:
 
     
Фиксен телефон:
 
     
Мобилен телефон:
 
     
E-Mail:
 
     
Најдобро време за испорака:
 
     
Дополнителни информации:
 
     
   
 
 
 
 
 
 
Превземања и корисни линкови
 
Проверете сами: Дали сум дебел/а?
Нера брошура: Победете ги токсините
Нера видео: Прв дел
Нера видео: Втор дел
Статија во Теа Модерна
Диетата што го освои Холивуд
Статија во Теа Модерна
Која е диетата на Бионси?
 
 
 
             
 

Дизајн OmniCreative Сите права задржани.
 
 
Site Meter